poniedziałek, 10 marca 2014

Wizyta w leszczyńskiej telewizjiDnia 5 marca 2014 roku udaliśmy się całą grupą do Telewizji Leszno, aby odbyć warsztaty. Podczas spotkania mieliśmy zdobyć cenne informacje, które pomogą nam w nakręceniu reportażu ulicznego w ramach naszego projektu. 

W siedzibie Telewizji bardzo miło powitali nas Pani Justyna Rutecka-Siadek oraz Pan Rafał Domagała. Pani Justyna Rutecka-Siadek oprowadziła nas po budynku, pokazując studio i opowiadając o swoim codziennym miejscu pracy. Z kolei Pan Rafał Domagała podzielił się z nami swoją wiedzą na temat nagrywania oraz montażu reportaży i filmów. 

W związku z tematem naszego projektu, mieliśmy także okazję przedpremierowo obejrzeć fragmenty reportażu, nad którym aktualnie pracuje leszczyńska Telewizja. Opowiada on o Annie Łukaszewskiej, która podczas II wojny światowej udzielała wsparcia Żydom, przebywającym na terenie Leszna. 

Dzięki ogromnemu zainteresowaniu Pani Justyny Ruteckiej-Siadek tematyką leszczyńskich Żydów pozyskaliśmy cenne informacje, które zostaną wykorzystane w dalszych etapach projektu. 


Dołączamy link do krótkiej relacji z naszej wizyty w Telewizji Leszno: 
http://www.telewizjaleszno.pl/861,zydzi-w-lesznie---uczniowski-projekt.html 


W tym tygodniu czeka nas wizyta w Muzeum Martyrologii w Żabikowie. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w naszej podróży prawdopodobnie będzie towarzyszył nam Pan Leszek Nowak, o którym wspomnieliśmy w poprzednim poście.


Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z wizyty w leszczyńskiej telewizji:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz